Dial Telecom zprovoznil novou DWDM trasu Praha - Víděň


24.10.2016
Praha, Vídeň
Dial Telecom, a.s. , přední český poskytovatel datových a hlasových služeb,úspěšně dokončil projekt výstavby nové DWDM trasy Praha – Vídeň, která je součástí firemní strategie rozvoje „Ultra Low Latency“ sítě .

Dial Telecom tak pokračuje s rozvojem svých  „DCM free“ optických transportních DWDM tras využívajících koherentní detekci, která umožňuje dosahovat rychlostí n x 100 Gbit/s a v budoucnu i vyšších a zaručuje zároveň nízkou latenci přenášeného signálu.

Zároveň s DWDM trasou byl ve Vídni (Data Centre Vienna - Interxion, Louis-Haefliger-gasse 10) zřízen přístupový bod Ethernet/IP/MPLS sítě Dial Telecomu pro poskytování paketově orientovaných služeb.

Dial Telecom pokračuje ve své strategii rozšiřování sítě blíže ke svým zákazníkům, přičemž se nemění základní přístup, založený na rychlé implementaci moderních technologií, vysoké kvalitě a dostupnosti nabízených služeb a konkurenceschopných cenách.

O firmě Dial Telecom, a.s. (Česká republika)

Akciová společnost Dial Telecom je poskytovatelem komplexního portfolia hlasových, datových a internetových služeb s garantovanou dostupností po celé České republice prostřednictvím vlastní optické sítě. Síť společnosti Dial Telecom má centrální dohledové centrum v Praze. Monitorování sítě i pracoviště podpory zákazníků pracují v nepřetržitém provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Dial Telecom, a. s., je držitelem certifikátů ISO 9001:2009 se zaměřením na management jakosti, ISO 14001:2005 pro kvalitu environmentálního managementu a ISO 27001:2006 pro řízení informační bezpečnosti, tedy ochranu citlivých informací před neoprávněným přístupem.