Dial Telecom zprovoznil nejdelší lambdu na své optické síti


10.11.2009
Praha
Dial Telecom, a.s., přední český poskytovatel telekomunikačních služeb, zprovoznil zatím fyzicky nejdelší lambdu ve své vlastní DWDM síti.

Zatím fyzicky nejdelší lambda realizovaná v DWDM síti Dial Telecomu byla zprovozněna v měsíci říjnu. Na základě objednávky zákazníka dokázal tým techniků zrealizovat přenos 10G Ethernetu mezi Prahou a Ostravou tzv. severní trasou. Fyzická délka optických vláken v této trase je cca 750 km. Nikde v průběhu nebylo potřeba provádět O-E-O regeneraci signálu a bezproblémový provoz potvrdilo i následné dlouhodobé měření linky, které je standardní součástí každé služby před jejím předáním zákazníkovi.

Více informací Vám poskytneme na stránkách http://www.dialtelecom.cz nebo na těchto kontaktech:

Martina Setunská
Marketing manager, PR
tel.: + 420 226 204 159
email: martina.setunska@dialtelecom.cz
www.dialtelecom.cz

Pavel Křižka
PR Manager
tel.: +420 732 582 776
email: pavel.krizka@justc.cz                                                         
www.justC.cz

O firmě Dial Telecom, a.s. (Česká republika)
Akciová společnost Dial Telecom je poskytovatelem komplexního portfolia hlasových, datových a internetových služeb s garantovanou dostupností po celé České republice prostřednictvím vlastní jednotné optické sítě. Síť společnosti Dial Telecom má centrální dohledové centrum v Praze. Monitorování sítě i pracoviště podpory zákazníků pracují v nepřetržitém provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
Dial Telecom, a. s., je držitelem certifikátů ISO 9001:2009 se zaměřením na management jakosti, ISO 14001:2005 pro kvalitu environmentálního managementu a ISO 27001:2006 pro řízení informační bezpečnosti, tedy ochranu citlivých informací před neoprávněným přístupem.