Dial Telecom koupí divizi velkoprodeje Master Internet


19.1.2010
Praha, Brno
Telekomunikační skupina Dial Telecom, a.s., se dohodla na uzavření smlouvy o odkoupení divize velkoprodeje telekomunikačních služeb od společnosti Master Internet, s.r.o. K transakci dojde v prvním čtvrtletí tohoto roku.

Společnost Master Internet již v uplynulém roce 2009 viditelně snižovala počet distribučních bodů své telekomunikační sítě a soustředila se spíše na služby datových center. Nynější dohodou se skupinou Dial Telecom se definitivně rozhodla ukončit své působení v oblasti velkoprodeje.

Master Internet díky prodeji získá další prostředky k posílení své pozice v oblasti datacenter a hostingových služeb. „Velkoprodej telekomunikačních služeb přestal splňovat naše očekávání, v posledních dvou letech jsme v tomto segmentu de facto nezvýšili svůj tržní podíl. Naopak již v tomto roce plánujeme další investice do rozšiřování housingových prostor,“ komentuje provozní ředitel Master Internet Filip Špaček.

Dial Telecom touto transakcí získá atraktivní klienty, kterým nabídne výhody jedné z největších optických sítí ve střední Evropě,“ vysvětluje člen představenstva Dial Telecom Tomáš Strašák.

Kromě zmíněné transakce se obě společnosti dohodly na dlouhodobé spolupráci v obou segmentech telekomunikačních služeb.

Více informací Vám poskytneme na stránkách http://www.dialtelecom.cz nebo na těchto kontaktech:

Martina Setunská
Marketing manager, PR
tel.: + 420 226 204 159
email: martina.setunska@dialtelecom.cz
www.dialtelecom.cz

Pavel Křižka
PR Manager
tel.: +420 732 582 776
email: pavel.krizka@justc.cz                                                         
www.justC.cz

O firmě Dial Telecom, a.s. (Česká republika)
Akciová společnost Dial Telecom je poskytovatelem komplexního portfolia hlasových, datových a internetových služeb s garantovanou dostupností po celé České republice prostřednictvím vlastní jednotné optické sítě. Síť společnosti Dial Telecom má centrální dohledové centrum v Praze. Monitorování sítě i pracoviště podpory zákazníků pracují v nepřetržitém provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
Dial Telecom, a. s., je držitelem certifikátů ISO 9001:2009 se zaměřením na management jakosti, ISO 14001:2005 pro kvalitu environmentálního managementu a ISO 27001:2006 pro řízení informační bezpečnosti, tedy ochranu citlivých informací před neoprávněným přístupem.

O společnosti Master Internet
Firma působí na trhu od roku 1996. Od webhostingu v zahraničí přes poskytování služeb pro lokální ISP se postupně vypracovala na uznávaného hráče na poli hostingových, housingových a telekomunikačních služeb. Je provozovatelem datacenter v Praze a v Brně o celkové ploše přesahující 1000 m2. Společnost Master Internet v současnosti poskytuje dedikované a virtuální servery s možností správy, pronájem kolokačního prostoru nebo rackových skříní, clusterová řešení s vysokou dostupností a další komplexní serverhostingové služby včetně podpory, zálohy dat a smluvní garance dostupnosti SLA.