Zprovozněn další úsek transportní vysokokapacitní DWDM sítě do Katowic


15.9.2019
Společnost Dial Telecom, a.s. na začátku měsíce září rozšířila svoji již tak rozsáhlou mezinárodní síť. Na území Polska uvedla do provozu další úsek své transportní vysokokapacitní DWDM sítě.

Stávající trasa s kapacitou až 80 x 200Gbps byla prodloužena o úsek Krakow – Jaworzno - Katowice. První lambda 100GE mezi Prahou a Katowicemi již byla předána zákazníkovi.

Jde o trasu s nejlepší latencí na trhu v úseku Katowice - Praha - ­Frankfurt.

V Katowicích byl zároveň otevřen nový PoP v objektu 4 Data Center, ul. Adamskiego 7.

„Našim zákazníkům budeme moci nabídnout v novém přístupovém bodě v Katowicích vedle poskytování služeb typu Lambda samozřejmě i dostupnost dalších služeb IP/MPLS sítě Dial Telecom.“ sdělil Pavel Kvíčala, zástupce technického ředitele Dial Telecom, a. s.

 

O společnosti Dial Telecom
Akciová společnost Dial Telecom je poskytovatelem komplexního portfolia hlasových, datových a internetových služeb s garantovanou dostupností po celé České republice prostřednictvím vlastní optické sítě. Síť společnosti Dial Telecom má centrální dohledové centrum v Praze. Monitorování sítě i pracoviště podpory zákazníků pracují v nepřetržitém provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Dial Telecom, a. s. je držitelem certifikátů ISO 9001:2009 se zaměřením na management jakosti, ISO 14001:2005 pro kvalitu environmentálního managementu a ISO 27001:2006 pro řízení informační bezpečnosti, tedy ochranu citlivých informací před neoprávněným přístupem.