Dial Telecom opět rozšiřuje pražskou optiku


15.11.2010
Praha
V průběhu listopadu Dial Telecom opět posiluje páteřní pražskou metropolitní optickou síť. Jedná se o další etapu rozsáhlého projektu, který byl zahájen v roce 2009. V současné době probíhá zafukování svazku 7 mikrotrubiček a následné zafouknutí optického mikrokabelu o kapacitě 96 vláken do jedné z mikrotrubiček v úseku Corso Karlín (Praha 8) - Národní technické muzeum v Praze (Kostelní, Praha 7).

„Celý projekt byl zahájen v roce 2009, kdy jsme zrealizovali 1.etapu (SITEL – Blanická, celkem 12 km). Posilování sítě pokračovalo 2. etapou v délce 13,5 km mezi lokalitami Blanická - Corso - Kamenická. Probíhající akce je 3. částí etapy v délce 6,5km.“, říká Alena Froňková, vedoucí týmu metropolitních optických sítí.

Optická síť je považována za konvergenční medium budoucnosti a Dial Telecom je jedním z nejvýznamnějších telekomunikačních operátorů, který poskytuje své portfolio služeb právě na vlastní optické síti a cíleně investuje do nejmodernější technologie v tomto oboru.

Více informací Vám poskytneme na stránkách http://www.dialtelecom.cz nebo na těchto kontaktech:

Martina Setunská
Marketing manager, PR
tel.: + 420 226 204 159
email: martina.setunska@dialtelecom.cz
www.dialtelecom.cz

Pavel Křižka
PR Manager
tel.: +420 732 582 776
email: pavel.krizka@justc.cz                                                         
www.justC.cz

O firmě Dial Telecom, a.s. (Česká republika)
Akciová společnost Dial Telecom je poskytovatelem komplexního portfolia hlasových, datových a internetových služeb s garantovanou dostupností po celé České republice prostřednictvím vlastní jednotné optické sítě. Síť společnosti Dial Telecom má centrální dohledové centrum v Praze. Monitorování sítě i pracoviště podpory zákazníků pracují v nepřetržitém provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
Dial Telecom, a. s., je držitelem certifikátů ISO 9001:2009 se zaměřením na management jakosti, ISO 14001:2005 pro kvalitu environmentálního managementu a ISO 27001:2006 pro řízení informační bezpečnosti, tedy ochranu citlivých informací před neoprávněným přístupem.